Do kiedy rozliczyć zwrot podatku z zagranicy?

 

Pomimo coraz lepszej sytuacji gospodarczej w naszym kraju, nadal bardzo wiele osób z różnych przyczyn decyduje się na wyjazd za granicę i poszukanie tam atrakcyjnej pracy. Wśród młodych osób aktywnych zawodowych, najczęściej do uzyskania 35 roku życia, taka decyzje deklaruje aż ponad 14% Polaków. Oferty pracy są różne i są skierowane do zarówno do osób młodych jak i starszych.

 

Wiele osób pracujących za granicą zastanawia się czy przysługuje im możliwość ubiegania się o odzyskanie części pieniędzy pobranych na podatek. Zwrot podatku jest realny do odzyskania nawet pracując za granicą przez 3 miesiące, pod warunkiem że pracodawca odprowadzał zaliczki i posiadamy w tym zakresie właściwe dokumenty.

 

Aby skutecznie i sprawnie odzyskać swoje pieniądze warto skorzystać z biura rachunkowego zajmującego się tego typu sprawami. Swoje usługi w tym zakresie oferuje wyspecjalizowany w tej dziedzinie księgowość Tarnów. Ma on uprawnienia nadane przez  Ministerstwo Finansów.

 

Biura rachunkowe wykonują działania wszelkie niezbędne formalności w tej materii. Bardzo często w sytuacji nie posiadania dokumentów podatkowych, pomagają w ich odzyskaniu.

 

Należy mieć na uwadze, że w każdym kraju istnieje inny termin składania zeznań podatkowych, który wynika z odmiennych uregulowań danego kraju. W przypadku Niemiec o zwrot podatku możemy ubiegać się do 2 lat wstecz, w Holandii do 5 lat wstecz. W Anglii mamy na to 6 lat, natomiast w Austrii, Irlandii oraz w Stanach Zjednoczonych termin ten wynosi 3 lata.

 

Dlatego nie należy zwlekać z działaniami w tej kwestii i jak najszybciej podjąć odpowiednie starania. Ze względu że są to niemałe kwoty sięgające nawet 5000 złotych, warto skorzystać z tej możliwości.

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.