Kiedy należy przeprowadzać pracownikom okresowe szkolenia w zakresie BHP?

Kwestia badań BHP od zawsze budziła spore zainteresowanie instytucji kontroli. Ich posiadanie jest przez pracowników wymagane do podjęcia zatrudnienia. Częstotliwość wykonywania okresowych badań BHP uzależniona jest od zajmowanego stanowiska w danym zakładzie pracy. Najlepiej kwestię szkoleń BHP powierzyć swojej księgowej. Jeżeli nie posiadasz jeszcze księgowej w firmie (korzystasz z outsorsingu) i nie jesteś zadowolony z tych usług łatwo wyszukasz odpowiednie biuro rachunkowe np dzięki zaawansowanej wyszukiwarce na www.zaufanaksiegowa.pl. Na stronie tej znajdziesz biura rachunkowe które fachowo pomogą w kwestii BHP chociażby przez organizację szkoleń BHP.

Warto także sprawdzić, czy przysługuje nam prawo do zasiłku po ustaniu zatrudnienia.

Należy zaznaczyć, że okresowe szkolenia pracowników trzeba przeprowadzać w trakcie trwania umowy o pracę a ich częstotliwość przedstawia się następująco:

- dla pracodawców i kierowników, brygadzistów - raz na 5 lat

- projektantów, konstruktorów maszyn, pracowników inżynieryjno-technicznych itp. - raz na 5 lat

- pracowników BHP - raz na 5 lat

- pracowników – robotników - raz na 5 lat

- pracowników administracyjnych - raz na 5 lat

- pracowników wykonujących prace niebezpieczne z zagrożeniem dla zdrowia – raz na 1 rok

 

Zobacz też zmiany w przepisach dotyczących badań lekarskich

 

O pomyłkę nietrudno nawet przy niewielkiej liczbie zatrudnionych. Ponadto dochodzi również kwestia pilnowania terminów kolejnych szkoleń, które nie zawsze pokrywają się z czasem szkoleń pozostałych pracowników. Łatwo wysnuć wniosek, że kwestię szkoleń BHP najlepiej powierzyć wykwalifikowanemu księgowemu, który będzie odpowiadał nie tylko za dobór odpowiednich szkoleń ale również za formę szkolenia (odpowiednia dla zajmowanego stanowiska np.: kurs wymiana walut, seminarium, instruktaż pracy) jak również za wymagany czas trwania szkolenia. Warto również przeanalizować  i wyszukać najlepszego księgowego z twojej okolicy korzystając z ze specjalistycznych wyszukiwarek.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.