Zatrzymani cyberprzestępcy w Krakowie

PolcjanciKrakowscy policjanci wkroczyli do czterech mieszkań w Krakowie i województwie podkarpackim efektem czego zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad pół miliona złotych oraz konsole do gry i komputery. Został zatrzymany 29 -letni mężczyzna który zajmował się handlem przez internet kopiami gier do konsoli oraz trzech jego współpracowników.

To nie jedyne głośne przestępstwo, do którego doszło ostatnio w Krakowie. Wybuchła również Afera w szpitalu, po przywłaszczeniu sobie sporej ilości gotówki.

 

Krakowscy policjanci ustalili że operacją kierował 29 letni mieszkaniec Krakowa który nakłonił 3 inne osoby w wieku 29-25 lat do założenia rachunków bankowych oraz kont internetowych na swoje dane osobowe po czym przekazali dostępy oraz karty płatnicze 29 letniemu mieszkańcowi Krakowa. Przestępca w okresie 2015-2016 sprzedał pirackie gry na konsolę na kwotę 600 000 złotych. Pieniądze zostały zabezpieczone przez policję krakowską. Zadaniem policji jest sprawne działanie w tego typu sprawach by nie dochodziło do cyberprzestępczości. 29 letni przestępca wybierał pieniądze z bankomatów – jednorazowo do 20 tysięcy złotych. Od zgromadzonych środków przestępca nie płacił podatków i nie zlecał księgowa z Krakowa wystawiania paragonów. Przestępcy grozi wyrok nawet 5 lat pozbawienia wolności, a także będzie musiał zapłacić spore odszkodowanie.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.